Bank Spółdzielczy w Zwoleniu

Ważne linki

RKO

Treść strony

 • RKO_490x400

RODZINNY KAPITAŁ OPIEKUŃCZY

 

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) to nowy program rządowy, w którym możesz dostać w sumie do 12 000 zł na drugie i każde kolejne dziecko.

 

  • możesz dostawać po 500 zł przez 24 miesiące lub po 1 000 zł przez 12 miesięcy,
  • możesz dostać RKO, jeśli jesteś rodzicem dzieci w wieku od 12. do 35. miesiąca życia
  • nie ma kryterium dochodowego,
  • jeśli złożysz wniosek po miesiącu, w którym dziecko ukończy 13. miesiąc , otrzymasz pomniejszony kapitał (o 500 zł za każdy miniony miesiąc od ukończenia przez dziecko 12. miesiąca),
  • RKO możesz dostać na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, dlatego we wniosku musisz wskazać pierwsze dziecko w rodzinie. Pierwszym dzieckiem w rodzinie jest najstarsze dziecko, bez względu na jego wiek.

 

Wniosek o RKO możesz złożyć za pośrednictwem Naszej Bankowości Interetowej.

Będą potrzebne dane osobowe Twojej rodziny (m.in. Twoje dane jako wnioskodawcy - imię, nazwisko, PESEL, stan cywilny). Niektóre dane, które są w naszym systemie zaczytamy od razu we wniosku. Sprawdź, czy są one aktualne.

Po tym jak Twój wniosek trafi do ZUS, dostaniesz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) lub Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP) na adres e-mail, który podałeś we wniosku. Wiadomość zostanie wysłana z adresu: noreply@zus.pl

Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) dostaniesz w ciągu 24 godzin od wypełnienia i wysłania wniosku. Jeśli nie dostaniesz e-maila z potwierdzeniem lub masz dodatkowe pytania skontaktuj się z ZUS pod numerem dedykowanej infolinii: +22 290 55 00 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00).

Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku ZUS przekaże na Twoje konto świadczenie. Informacja o Twoim wniosku, który dotarł do ZUS, pojawi się w PUE ZUS w ciągu 24-48 godzin od przetworzenia wniosku.

 • RKO_700x200